Prisijunkite prie mūsų

Patarimai

Ilgą laiką vargau su česnakų lupimu. Sužinojusi šį triuką aš nulupu visą galvą vos per dvi sekundes, o pirštai išlieka švarūs

Parašė

-

Česnakas daugelyje virtuvių yra naudojamas ne tik dėl savo skonio, bet ir naudingųjų savybių. Valgyti česnaką pravartu ypač šaltuoju metų laiku, nes jis stiprina imunitetą ir praturtina organizmą įvairiais mikroelementais. Tačiau visada vargau su jo nulupimu.

Reklama

Paskutinį kartą, kai marinavau agurkus, dešimtis česnako skiltelių lupau rankomis ir peiliu ir visada šlykštėjausi lipniais ir smirdančiais pirštais. Taip, dabar egzituoja įvairūs prietaisai česnako lupimui, tačiau nesinori pildyti virtuvės mažiau naudojamais ir tik specialiam produktui skirtais daiktais.

Be to, daugelis iš mūsų nemėgsta česnako ne dėl skonio, o dėl kvapo. Intensyvus ir dažnai aštrus česnako kvapas kartu su svogūnu gali atbaidyti net pačius atspariausius. Pasirodo, galima česnaką nulupti akimirksniu, o svarbiausia, kad puikus triukas tinka visai jo galvai, o ne vienai skiltelei. Viskas, ko jums reikia, yra peilis. Tai puikus būdas sutaupyti laiko!

Reklama

Todėl norėdami greitai ir efektyviai nulupti česnaką, aštriu peiliu perpjaukite visą galvą per pusę. Tada stipriai paspauskite abiejų pusių išorę.  Skiltelės atsiskirs vienas nuo kitos ir odelės pasiliks prie šaknies. Šios paprastos gudrybės dėka atsikratysime tikrai varginančios problemos.

Kiti būdai greitai nulupti česnaką

Minėtas būdas yra vienas efektyviausių ir paprasčiausių, kurį galite naudoti ruošdami česnakinius patiekalus. Tačiau ne tik tai gali palengvinti jūsų gyvenimą. Įdomi ir gudrybė su stiklainiu. Tam reikės sudėti česnako skilteles į stiklainį.

Tada belieką jį užsukti ir stipriai pakratyti. Tokiu būdu dėl tarpusavio trinties bei smūgių į dangtelį ir stiklainio sieneles, česnako odelės taip pat nukrenta.  

Kitas būdas yra susijęs su mikrobangų krosnele. Neluptas česnako skilteles sudėkite į lėkštę, o tada įdėkite į mikrobangų krosnelę maždaug 10 sekundžių. Ištraukus karštą česnaką iš mikrobangų krosnelės, jo žievelė atšoks savaime. Paprasta, ar ne?

Detalus video, kaip greitai ir be problemų nulupti visą galvutę česnako os per keletą sekundžių:

@foodies

So its really been this easy the whole time 😅 #foodies (via @buannldsma )

♬ original sound – Foodies

POPULIARU