Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

Mergaitė, kuriai vos 11-ka, nusprendė apeiti visus senelių namų gyventojus ir išpildyti po 3 kiekvieno norus. Ji patyrė šoką išgirdusi, apie ką svajoja senukai

Parašė

-

Ruby Chitsey iš pažiūros yra tipinė 11-metė. Mergaitė megsta žaisti su draugėmis, leisti laiką parke, leisti laisvalaikį namie. Ji neturi kažkokių didelių pomėgių ir veiklų, todėl kartais iš nuobodulio ji nueidavo kartu su mama į jos darbą.

Reklama

Ruby mama Amanda dirba slauge senelių namuose, o kadangi dar tuo metu buvo visiems lankytojams durys atviros, Ruby tikrai buvo puiki pagalbininkė mamai ir šviežio oro gurkšnis vienišiems ir nuobodžiaujantiems senukams. Tačiau vieną dieną mergaitė patyrė šoką kai sužinojo, kaip sudėtinga jiems gyventi atrodytų viskuo aprūpintoje aplinkoje. Ji nežinojo, kaip klydo.

Kartą ji pamatė vieną iš močiučių raudant prie įstaigos durų. Kai mergaitė paklausė, kas nutiko, ji sužinojo tą žiaurią tiesą. Ta moteris 12 metų augino šuniuką, kurio dabar labai ilgisi. Problema buvo ta, kad vienos dienos šunelio apsilankymas slaugos namuose jai kainavo apie 12 dolerių, kurių ji neturėjo. Būtent todėl, kai jai reikia atsisveikinti su mylimu augintiniu po brangios lankymų dienos, senolės širdis plyšo.

Reklama

Ruby neįsivaizdavo, su kokiais sunkumais susiduria įstaigoje gyvenantys senjorai. Kai kurie iš jų negali sau leisti elementarių dalykų – pvz. kirpėjo paslaugų, naujų drabužių ar kokio skanėsto. Bėda yra ta, kad didžioji dauguma slaugos namų gyventojų, kuriuos finansuoja valstybė,  gyvena ten iš 40 dolerių mėnesinės pašalpos. Tie 40 dolerių vos padengdavo svarbiausius dalykus kaip telefono sąskaita ar paprasčiausi vaisiai.

Ruby buvo maža mergaitė, tačiau net ji suprato, kad reikia kažką dėl to padaryti. Ji nusprendė, kad ištuštins savo taupyklę ir visas savo santaupas išleis šių slaugos namų gyventojams. Ji šiek tiek bijojo, kad jai neužteks pinigų, juk ji net nenumanė, ko jos gali paprašyti senjorai. Mergaitė ruošėsi paklausti kiekvieno jų po 3 norus, kuriuos ji pasistengtų išpildyti.

Mergaitė pabrėžė, kad gali parūpinti jiems bet ką, tokiu būdu ji norėjo leisti senoliams pasitelkti fantaziją ir iš tiesų atskleisti savo slaptus norus. Ruby labai nustebo, kai pradėjo savo akciją. Ji manė, kad suaugę žmonės svajoja visada tik apie didelius, nerealius ir brangius dalykus. Tačiau tai, ko paprašė jos senoliai, buvo žemiška ir labai paprasta.

Reklama

Senoliai prašė vaisių, limonado, avokadų, sūrio, torto, dešrelių ar maisto iš greito maisto restoranų. Kai kas labai norėjo apsikirpti, kai kas norėjo pakeisti suplyšusius drabužius. Ruby užteko jos santaupų patenkinti visiems slaugos namų gyventojų norams, tačiau ji nenorėjo nustoti. Ji siekė, kad ši akcija vyktų reguliariai, nes joks žmogus nenusipelnė gyventi ir mėnesių mėnesiais svajoti apie kokį vaisių ar nesuplyšusias kelnes.

Ji nusprendė internete pabandyti surinkti daugiau lėšų seneliams, taip papasakodama apie savo sumanymą vietos bendruomenei. Savo gerumo akciją ji pavadino „3 norų judėjimu”. Ji patyrė didelę nuostabą, kai sulaukė milžiniško visuomenės palaikymo. Apie Ruby gerumą netrukus sužinojo jau ir visa šalis, tad geros valios žmonių, kurie norėjo prisidėti prie jos akcijos, kasdien buvo vis daugiau.

Netrukus nekaltas mergaitės projektas pavirto didele labdaros organizacija. Prie jos prisijungė kiti vaikai, kurie taip pat aktyviai norėjo padėti seneliams prieglaudose visoje apygardoje. “3 norų judėjimą” netrukus papildė vaikai iš visos šalies, kurie sekė Ruby pavyzdžiu ir skleidė gerumą paprastais gerais darbais. 

Daugybė internautų prisipažino, kad nė nenuotuokė apie sąlygas ir paramą, kurią gauna senoliai slaugos namuose iš valstybės. Ruby mama Amanda pasakojo, kad slaugos namuose dirba jau 25-erius metus. Ji rūpinasi gyventojų sveikata, tačiau dažnai supranta, kad senukams trūksta kažko daugiau.

Ji pripažino, kad kartais dirbant tokioje aplinkoje mes užsimirštame ir nematome to, kas slypi giliau. Ji buvo labai laiminga, kad tą dieną jos dukra norėjo padėti mamai darbe ir savo tyra širdimi ji pamatė, kad dėl šių senolių reikia padaryti kur kas daugiau.  Neįtikėtinas mergaitės gerumas suteikė antrą viltį vienišiems senukams, jie pasijuto vėl matomi.

Šiandien Ruby vardu pildomi norai visoje šalyje, o aukų rinkimo kampanija beveik pasiekė 300 000 dolerių aukų sumą. Kartais sunku patikėti, ką gali padaryti pakankamai maži vaikai, tačiau Ruby įrodė, kad tyra širdis ir nuoširdus noras padėti gali užaugti iki neįtikėtinų apimčių.

POPULIARU