Prisijunkite prie mūsų

Istorijos

Medikai narkomanei atskleidė, kad jai liko gyventi mažiau nei metai. Mirti pasiruošusią merginą pastatė ant kojų geros širdies policininkas, o merginos pokyčiai sukelia šoką

Parašė

-

37-erių Caroline Best gyvenimas susiklostė tikrai nepavydėtinai. Mergina tapo tipine sunkia narkomane, kurios gyvenimą valdė heroinas. Iš priklausomybės liūno išsikapstyti ji neturėjo nei jėgų, nei noro. Tiesą pasakius, kaip ir dauguma narkomanų, ji net neįsivaizdavo, kad pokyčiai yra įmanomi. Pastaruosius 20 metrų priklausomybės įkalinta mergina ne kartą iš tiesų sėdėjo už grotų.

Reklama

Kaip ir kitiems priklausomiems žmonėms, savo įpročiams palaikyti, Caroline privalėjo vogti. Ji kuo puikiausiai suprato ir juto tai fiziškai, kaip narkotikai naikina jos kūną. Ji tikrai nesitikėjo gyventi ilgai, o tuo labiau galvojo, kad toks gyvenimas, kokį gyvena ji, nevertas būti ilgu. Caroline buvo ne vieną kartą patekusi į ligoninę, tiek dėl perdozavimo, tiek nuo kitų patiriamų traumų. Paskutinį kartą, kai mergina pateko į medikų priežiūra, su ja buvo kalbėta rimtai. Gydytojai įvertinę jos būklę pripažino, kad gyventi jai likę mažiau nei metai.

Jos organizmas buvo išsekęs, sunykęs, o dėl užsitęsusios sepsio infekcijos jos širdis pamažu stabdė savo veiklą. Paskutinio hospitalizavimo metu specialistai nustatė, kad vienas jos širdies vožtuvų nustojo veikti visiškai. Gydyti merginą galima būtų tik tada, jei ji nustotų vartoti ir pasirinktų gydymą ir visiškai naują gyvenimą. Tačiau net ir po tokios žinios mergina grįžo į gatvę ir nematė kito pasirinkimo, tik vartoti toliau. Neturintiems tokios priklausomybės sunku yra suprasti, kodėl žmogus taip elgiasi, kodėl renkasi narkotikus, o ne kelią į sveikatą.

Reklama

Jau seniai yra žinoma, kad narkotinė priklausomybė yra kur kas stipresnė už žmogaus valią. Vėliau prie visko prisideda ir jų gyvenimo situacija, palaikymo, šeimos trūkumas. Pats vienas žmogus tampa neįgalus kažką pakeisti, nes nematoma tikslo – kam. Viskas pasikeitė tik tada, kai vienas policininkas, kuris ne kartą suėmė Caroline, nusprendė įsikišti. Pareigūnas Stuart Toogood ne vieną kartą susitiko su mergina ir primygtinai jos prašė kreiptis į profesionalus.

Pamažu Caroline pajuto vyro rūpestį ir pasitikėjimą juo. Galiausiai tai buvo vienintėlis ir pirmas žmogus jos gyvenime, kuris prašė jos pasikeisti. Stuart išleido ją į intensyvios reabilitacijos kliniką, kur Caroline praleido 6 mėnesius. Praėjus pusmečiui klinikoje Caroline pratęsė reabilitacija “blaiviuose namuose”, kur buvę narkomanai gyveno kartu ir mokėsi iš naujo integruoti save į normalų, blaivų gyvenimą. Visas jos nueitas kelias matosi akivaizdžiai – šiandien mergina atrodo neatpažįstamai pasikeitusi.

Ji nebegrįžo prie narkotikų ir benamystės, jos širdies vožtuvas atsistatė savaime ir jai neprireikė chirurginės intervencijos. Viskas įvyko tik vieno policininko dėka, kuriam tiesiog rūpėjo ta niekam nereikalinga narkomanė. Caroline atrado save labai kilnioje veikloje – dabar ji dirba su pagijusiais narkomanais ir kitais į blaivybės kelią žengiančiais žmonėmis. Jos asmeninė patirtis tapo jos įrankiu, nes jos pačios pokyčiai buvo geriausias įrodymas, kad grįžti į doros kelią yra įmanoma ir, svarbiausia, verta.

Reklama

Caroline ir Stuart istorija netrukus užkariavo daugybę širdžių, nes apie jų kelią papasakojo ir šalies žiniasklaida. Kalbėdama su žurnalistais mergina neslėpė neapsakomo dėkingumo ją išgelbėjusiam policininkui. Be Stuart palaikymo ir tikėjimo, jos šiandien nebūtų gyvųjų tarpe. Šios merginos kelionė yra puikus pavyzdys, kad žmogus visada turi du pasirinkimus – arba kovoti už savo gyvenimą ir gyvybę, arba pasiduoti.

Gyvenimas mums duotas vienas, o apie tai dažnai pamirštame. Jei ir nuklystame iš laimingo gyvenimo kelio, verta prisiminti, kad pasiduoti nevalia, nes galimybė yra tik viena. Priklausomybė nuo narkotikų yra labai kompleksuota problema, tad negalima tikėtis, kad narkomanas susitvarkys su ja pats.

 Dalis tokios priklausomybės priežasčių ir yra būtent vienatvė, palaikymo ir meilės iš aplinkos trūkumas. Tai visada verta prisiminti ypač tiems, kurie turi savo aplinkoje artimųjų, kurie kenčia nuo šios siaubingos priklausomybės. Pagalbos ranka, empatija ir paprasčiausias artimo žmogaus buvimas šalia turi neįtikėtiną galią, kurios dažnai nepastebime.

POPULIARU